PIC16F716-I/P
detaildesc
PIC16F716-I/P
Microchip Technology
型号:
PIC16F716-I/P
封装:
18-PDIP
描述:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 18DIP
库存 : 27350
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
产品信息
参数信息
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Verified
Speed 20MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 128 x 8
Number of I/O 13
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Oscillator Type External
Supplier Device Package 18-PDIP
EEPROM Size -
Series PIC® 16F
Package / Case 18-DIP (0.300", 7.62mm)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 3.5KB (2K x 14)
Data Converters A/D 4x8b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V