
Nexperia USA Inc.
型号:
PHPT60603PYX
封装:
LFPAK56, Power-SO8
批次:
-
描述:
TRANS PNP 60V 3A LFPAK56 PWRSO8
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.494
$0.494
10
$0.42275
$4.2275
100
$0.315685
$31.5685
500
$0.248026
$124.013
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | 175°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 110MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 3 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 225mV @ 50mA, 1A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | LFPAK56, Power-SO8 |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | SC-100, SOT-669 |
| Power - Max | 1.25 W |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 150 @ 500mA, 2V |
| Base Product Number | PHPT60603 |