
Bel Power Solutions
型号:
PFE3000-12-069RA
封装:
-
批次:
-
描述:
AC/DC CONVERTER 12V 3000W
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$945.687
$945.687
请发送询价,我们将立即回复。
| Voltage - Output 6 | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 55°C (With Derating) |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Minimum Load Required | - |
| Approval Agency | - |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Mounting Type | Rack Mount |
| Size / Dimension | 22.98" L x 1.65" W x 2.72" H (583.7mm x 42.0mm x 69.0mm) |
| Product Status | Active |
| Number of Outputs | 1 |
| Power (Watts) | 3000W |
| Current - Output 1 | 244 A |
| Series | PFE3000 (3000W) |
| Type | Front End |
| Efficiency | 94% |
| Mfr | Bel Power Solutions |
| Features | Adjustable Output, Hot Swappable, I²C™ Interface, Load Sharing, PMBus™, Remote Sense, Universal Input |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 180 ~ 300 VAC |
| Base Product Number | PFE3000 |