PCW1J-B24-CAB103L
detaildesc
PCW1J-B24-CAB103L
Bourns Inc.
型号:
PCW1J-B24-CAB103L
品牌:
Bourns Inc.
描述:
POT 10K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR
用户指南
Number of Gangs 1
Bushing Thread M9 x 0.75
Actuator Diameter 0.250" (6.35mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Slotted
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Number of Turns 1
Actuator Length 0.750" (19.05mm)
Temperature Coefficient ±1000ppm/°C
Mounting Type Panel Mount
Rotation 300°
Product Status Obsolete
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Series PC-Slimline
Resistive Material Conductive Plastic
Mfr Bourns Inc.
Size - Body Square - 0.874" x 0.874" Face (22.20mm x 22.20mm)