P61-1000-A-A-I72-20MA-C
detaildesc
P61-1000-A-A-I72-20MA-C
Amphenol SSI Technologies
型号:
P61-1000-A-A-I72-20MA-C
描述:
SENSOR 1000PSIA 1/4 NPT W/TEMP
用户指南
Operating Pressure 1000PSI (6894.76kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Termination Style 72" Integral Harness
Output Type Analog Current
Port Size Male - 1/4" (6.35mm) NPT
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Absolute
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 8V ~ 30V
Output 4 mA ~ 20 mA