
Vishay Sfernice
型号:
P11S1V0FLSY00103KL
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
POT 10K OHM 1/2W CERMET LOG
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$18.5535
$18.5535
10
$17.07245
$170.7245
25
$14.10294
$352.5735
50
$12.61866
$630.933
100
$11.87633
$1187.633
250
$11.134038
$2783.5095
500
$10.762911
$5381.4555
请发送询价,我们将立即回复。
| Number of Gangs | 1 |
| Bushing Thread | M10 x 0.75 |
| Actuator Diameter | 0.236" (6.00mm) |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Slotted |
| Tolerance | ±10% |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1 |
| Actuator Length | 0.984" (25.00mm) |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Rotation | 300° |
| Product Status | Active |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Series | P11S |
| Resistive Material | Cermet |
| Mfr | Vishay Sfernice |
| Size - Body | Square - 0.512" x 0.492" Face (13.00mm x 12.50mm) |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Features | - |
| Package | Box |
| Taper | Logarithmic |
| Adjustment Type | User Defined |