
TT Electronics/BI
型号:
P090L-02F25BR10K
封装:
-
批次:
-
描述:
POT 10K OHM 1/32W PLASTIC LINEAR
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.14
$1.14
10
$1.007
$10.07
25
$0.90668
$22.667
40
$0.87305
$34.922
80
$0.839562
$67.16496
230
$0.789203
$181.51669
440
$0.67165
$295.526
1350
$0.621281
$838.72935
5400
$0.510454
$2756.4516
请发送询价,我们将立即回复。
| Number of Gangs | 1 |
| Bushing Thread | - |
| Actuator Diameter | 0.236" (6.00mm) |
| Termination Style | PC Pins, Board Locks |
| Actuator Type | Flatted |
| Tolerance | ±20% |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1 |
| Actuator Length | 0.984" (25.00mm) |
| Temperature Coefficient | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Rotation | 280° |
| Product Status | Active |
| Power (Watts) | 0.03W, 1/32W |
| Series | P090 |
| Resistive Material | Conductive Plastic |
| Mfr | TT Electronics/BI |
| Size - Body | Rectangular - 0.610" x 0.386" Face (15.50mm x 9.80mm) |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Taper | Linear |
| Base Product Number | P090L |
| Adjustment Type | Side Adjustment |