
onsemi
型号:
NSR20206NXT5G
品牌:
封装:
2-DSN (1.6x0.8)
批次:
-
描述:
DIODE SCHOTTKY 20V 2A 2DSN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
919
$0.3135
$288.1065
请发送询价,我们将立即回复。
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 140pF @ 0V, 1MHz |
| Reverse Recovery Time (trr) | 75 ns |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 2-DSN (1.6x0.8) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 150 µA @ 20 V |
| Series | - |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 490 mV @ 2 A |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 20 V |
| Package | Bulk |
| Operating Temperature - Junction | 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 2A |