
onsemi
型号:
NCP502SQ37T2G
品牌:
封装:
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR 3.7V 80MA SC88A
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.608
$0.608
10
$0.53675
$5.3675
25
$0.50464
$12.616
100
$0.382375
$38.2375
250
$0.32547
$81.3675
500
$0.309187
$154.5935
1000
$0.235961
$235.961
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 40 µA |
| Output Type | Fixed |
| PSRR | 55dB (1kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 12V |
| Current - Output | 80mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Supply (Max) | 90 µA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | SC-88A (SC-70-5/SOT-353) |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.7V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Voltage Dropout (Max) | 1.2V @ 80mA |
| Base Product Number | NCP502 |