
onsemi
型号:
NCP1529ASNT1G
品牌:
封装:
5-TSOP
批次:
-
描述:
IC REG BUCK ADJUSTABLE 1A 5TSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.95
$0.95
10
$0.8493
$8.493
25
$0.80598
$20.1495
100
$0.61883
$61.883
250
$0.546896
$136.724
500
$0.51813
$259.065
1000
$0.40299
$402.99
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Type | Adjustable |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 3.9V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Not For New Designs |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.7V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Frequency - Switching | 1.7MHz |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.9V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCP1529 |