
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MX7224LN+
封装:
18-PDIP
批次:
-
描述:
IC DAC 8BIT V-OUT 18DIP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$12.5305
$12.5305
10
$11.51875
$115.1875
25
$11.0409
$276.0225
100
$9.728
$972.8
250
$9.25053
$2312.6325
500
$8.8635
$4431.75
请发送询价,我们将立即回复。
| Number of D/A Converters | 1 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply, Digital | 14.25V ~ 15.75V |
| INL/DNL (LSB) | ±0.5 (Max), ±1 (Max) |
| Architecture | R-2R |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | Parallel |
| Settling Time | 8µs |
| Voltage - Supply, Analog | 11.4V ~ 16.5V, -5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 18-PDIP |
| Reference Type | External |
| Series | - |
| Package / Case | 18-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Number of Bits | 8 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MX7224 |