首页 / 针座,公插针 / MTSW-106-22-S-D-400
MTSW-106-22-S-D-400
detaildesc
MTSW-106-22-S-D-400
Samtec Inc.
型号:
MTSW-106-22-S-D-400
描述:
CONN HEADER VERT 12POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Style Board to Board or Cable
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Features -
Contact Length - Mating 0.400" (10.16mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 12
Series Flex Stack, MTSW
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.130" (3.30mm)
Mated Stacking Heights -
Overall Contact Length 0.630" (16.00mm)