
NTE Electronics, Inc
型号:
MRRC370V5
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP FILM 5UF 6% 370VAC RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$8.968
$8.968
10
$8.5215
$85.215
20
$8.075
$161.5
50
$7.619
$380.95
100
$7.448
$744.8
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Motor Run |
| Height - Seated (Max) | 2.000" (50.80mm) |
| Tolerance | ±6% |
| Termination | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Lead Spacing | 0.839" (21.30mm) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 1.752" Dia (44.50mm), Lip |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | MRRC |
| Package / Case | Radial, Can |
| Voltage Rating - AC | 370V |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Capacitance | 5 µF |
| Features | - |
| Package | Bag |