
NKK Switches
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$18.9335
$18.9335
5
$16.2621
$81.3105
10
$15.24275
$152.4275
25
$13.9688
$349.22
50
$13.07694
$653.847
100
$12.270295
$1227.0295
250
$11.251344
$2812.836
500
$11.039038
$5519.519
请发送询价,我们将立即回复。
| Number of Positions | 2 ~ 6 |
| Number of Poles per Deck | 2 |
| Index Stops | Adjustable |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Knob |
| Current Rating (Amps) | 0.4VA (AC/DC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 6.35mm Dia |
| Angle of Throw | 30° |
| Contact Finish | Gold |
| Actuator Length | 14.30mm |
| Mounting Type | Panel Mount, Through Hole |
| Product Status | Active |
| Depth Behind Panel | 10.10mm |
| Series | MR |
| Circuit per Deck | DP6T |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Contact Timing | Non-Shorting (BBM) |
| Voltage Rating - AC | 28 V |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | Process Sealed |
| Package | Bulk |
| Number of Decks | 1 |
| Base Product Number | MRK206 |