
Samtec Inc.
型号:
MPS-04-01-01-L-RA-SD
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
VERTICAL MINI-POWER SOCKET
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$7.7235
$7.7235
10
$6.95115
$69.5115
80
$6.212762
$497.02096
440
$5.205288
$2290.32672
945
$4.600802
$4347.75789
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Positions | 4 |
| Voltage Rating | 812 V |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 30 A |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Fastening Type | Screw Lock |
| Wire Gauge | - |
| Product Status | Active |
| Series | PowerStrip™ 30 MPS |
| Connector Style | - |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Connector Type | Receptacle, Female Blade Sockets |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Material - Insulation | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Features | Flange |
| Package | Tray |
| Base Product Number | MPS-04 |