MLVC12V065C100
detaildesc
MLVC12V065C100
Eaton - Electronics Division
型号:
MLVC12V065C100
描述:
VARISTOR 82V 35A 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 73.8 V
Capacitance @ Frequency 100 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 82 V
Varistor Voltage (Max) 90.2 V
Series MLVC
Energy 0.1J
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Maximum AC Volts 46 V
Mfr Eaton - Electronics Division
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 65 V
Current - Surge 35 A