
NTE Electronics, Inc
型号:
MLR472K400
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP FILM 4700PF 10% 400VDC RAD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
10
$0.494
$4.94
20
$0.4693
$9.386
30
$0.4446
$13.338
40
$0.4199
$16.796
50
$0.40945
$20.4725
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Dielectric Material | Polyester |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.453" (11.50mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.551" L x 0.236" W (14.00mm x 6.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | MLR |
| Voltage Rating - DC | 400V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 200V |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Capacitance | 4700 pF |
| Features | - |
| Package | Bag |