首页 / 固定电感器 / MLG0603P4N2STD25
MLG0603P4N2STD25
detaildesc
MLG0603P4N2STD25
TDK Corporation
型号:
MLG0603P4N2STD25
封装:
0201 (0603 Metric)
描述:
FIXED IND 4.2NH 350MA 400MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 350 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Ratings AEC-Q200
Inductance 4.2 nH
Series MLG-P
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.8GHz