
WIMA
型号:
MKS4U016804C00MSSD
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
MKS 4 6800 pF 2000 VDC 6x12.5x18
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
10
$0.3439
$3.439
101
$0.330619
$33.392519
201
$0.309719
$62.253519
501
$0.29166
$146.12166
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Dielectric Material | Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.492" (12.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | MKS 4 |
| Voltage Rating - DC | 2000V (2kV) |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 400V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 6800 pF |
| Features | - |
| Package | Bulk |