
WIMA
型号:
MKS4O131004J00MSSD
品牌:
封装:
-
批次:
-
数据手册:
-
描述:
MKS 4 0.1 UF 1000 VDC 9X16X18 PC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.551
$0.551
100
$0.52763
$52.763
200
$0.49457
$98.914
500
$0.46531
$232.655
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Dielectric Material | Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.630" (16.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | MKS 4 |
| Voltage Rating - DC | 1000V (1kV) |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 400V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |