
WIMA
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
10
$0.6764
$6.764
100
$0.6498
$64.98
200
$0.6099
$121.98
500
$0.5738
$286.9
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Dielectric Material | Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.413" (10.50mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.406" L x 0.197" W (10.30mm x 5.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | MKS 4 |
| Voltage Rating - DC | 63V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 40V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 1 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |