
WIMA
型号:
MKS4C031002A00KSSD
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
MKS 4 0.1 UF 63 VDC 2.5X7X10 PCM
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
10
$0.2318
$2.318
101
$0.223298
$22.553098
201
$0.209
$42.009
501
$0.19666
$98.52666
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Dielectric Material | Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.276" (7.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.394" L x 0.098" W (10.00mm x 2.50mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | MKS 4 |
| Voltage Rating - DC | 63V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 40V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |