
WIMA
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.332
$4.332
100
$4.1572
$415.72
200
$3.8969
$779.38
500
$3.66605
$1833.025
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | High Frequency, Switching |
| Height - Seated (Max) | 1.142" (29.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 1.476" (37.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.634" L x 0.669" W (41.50mm x 17.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | MKP 4 |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 280V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 2.2 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |