
WIMA
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.7125
$0.7125
10
$0.52155
$5.2155
50
$0.41743
$20.8715
100
$0.357865
$35.7865
500
$0.28329
$141.645
1000
$0.238554
$238.554
2500
$0.223649
$559.1225
5000
$0.208734
$1043.67
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | High Frequency, Switching |
| Height - Seated (Max) | 0.492" (12.50mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.406" L x 0.224" W (10.30mm x 5.70mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | - |
| Voltage Rating - DC | 400V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 220V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 0.068 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |