首页 / 薄膜电容器 / MKP385322250JII2B0
MKP385322250JII2B0
detaildesc
MKP385322250JII2B0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MKP385322250JII2B0
描述:
CAP FILM 0.022UF 5% 2.5KVDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.472" W (26.00mm x 12.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP385
Voltage Rating - DC 2500V (2.5kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 900V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.022 µF