
WIMA
型号:
MKP2F024701C00JI00
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
MKP 2 0.047 UF 250 VDC 3.5X8.5X7
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
2000
$0.327038
$654.076
4000
$0.31445
$1257.8
6000
$0.29545
$1772.7
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; High Frequency, Switching |
| Height - Seated (Max) | 0.335" (8.50mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | MKP 2 |
| Voltage Rating - DC | 250V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 160V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 0.047 µF |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |