MIC29300-12BT
detaildesc
MIC29300-12BT
Microchip Technology
型号:
MIC29300-12BT
封装:
TO-220-3
描述:
IC REG LINEAR 12V 3A TO220-3
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max) 26V
Output Type Fixed
PSRR -
Current - Output 3A
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220-3
Series -
Control Features -
Package / Case TO-220-3
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Transient Voltage
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 12V
Package Tube
Voltage Dropout (Max) 0.6V @ 3A