
Samtec Inc.
型号:
MEC1-150-02-F-D-A
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN EDGE DUAL FML 100POS 0.039
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$10.4405
$10.4405
10
$9.39455
$93.9455
25
$8.84982
$221.2455
50
$8.62296
$431.148
100
$8.3961
$839.61
250
$7.488432
$1872.108
500
$7.034579
$3517.2895
1000
$6.217655
$6217.655
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 100 |
| Color | Black |
| Read Out | Dual |
| Contact Finish Thickness | 3.00µin (0.076µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Flange Feature | - |
| Contact Type | Loop Bellows |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Card Thickness | 0.062" (1.57mm) |
| Number of Positions/Bay/Row | - |
| Series | MEC1 |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.039" (1.00mm) |
| Material - Insulation | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Features | Board Guide |
| Package | Tube |
| Card Type | Non Specified - Dual Edge |
| Base Product Number | MEC1-150 |