首页 / 边缘板连接器 / MEB1-128PL1-NMB-A172
MEB1-128PL1-NMB-A172
detaildesc
MEB1-128PL1-NMB-A172
ITT Cannon, LLC
型号:
MEB1-128PL1-NMB-A172
描述:
CONN CARDEDGE MALE 128POS 0.020
用户指南
Operating Temperature -
Number of Rows 2
Number of Positions 128
Color Silver
Read Out Dual
Contact Finish Thickness 50.0µin (1.27µm)
Contact Finish Gold
Termination -
Flange Feature -
Contact Type -
Gender Male
Mounting Type -
Product Status Active
Card Thickness -
Number of Positions/Bay/Row -
Series MEB
Contact Material Copper Alloy
Mfr ITT Cannon, LLC
Pitch 0.020" (0.50mm)