MC12FA680J
detaildesc
MC12FA680J
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
MC12FA680J
描述:
CAP MICA 68PF 5% 100V 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Series MC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 68 pF