
SMC Diode Solutions
型号:
MBR15200S
封装:
TO-277B
批次:
-
描述:
DIODE SCHOTTKY 200V 15A TO277B
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.722
$0.722
10
$0.62605
$6.2605
100
$0.433295
$43.3295
500
$0.362026
$181.013
1000
$0.308114
$308.114
2000
$0.274417
$548.834
请发送询价,我们将立即回复。
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 400pF @ 5V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-277B |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 mA @ 200 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 920 mV @ 15 A |
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 200°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 15A |
| Base Product Number | MBR15200 |