
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX8971EWP+T
封装:
20-WLP (1.62x2.18)
批次:
-
描述:
IC BATT CHG LI-ION 1CELL 20WLP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.7405
$4.7405
10
$4.2579
$42.579
25
$4.02534
$100.6335
100
$3.48878
$348.878
250
$3.309876
$827.469
500
$2.969928
$1484.964
1000
$2.683674
$2683.674
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Battery Pack Voltage | 4.2V |
| Charge Current - Max | 1.55A |
| Number of Cells | 1 |
| Current - Charging | Constant - Programmable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-WLP (1.62x2.18) |
| Series | - |
| Fault Protection | Over Voltage, Reverse Battery |
| Package / Case | 20-WFBGA, WLBGA |
| Voltage - Supply (Max) | 7.5V |
| Battery Chemistry | Lithium Ion |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Programmable Features | Current |
| Interface | I²C, USB |
| Base Product Number | MAX8971 |