MAX6502UKP055+T
detaildesc
MAX6502UKP055+T
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX6502UKP055+T
封装:
SOT-23-5
描述:
THERMOSTAT 55DEGC ACT HI SOT23-5
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Output Type Push-Pull
Current - Supply 30µA
Mounting Type Surface Mount
Switching Temperature 55°C
Product Status Active
Current - Output (Max) 20mA
Supplier Device Package SOT-23-5
Selectable Hysteresis Yes
Series -
Accuracy ±4°C
Package / Case SC-74A, SOT-753
Voltage - Supply 2.7 V ~ 5.5 V