
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX5130BEEE+
封装:
16-QSOP
批次:
-
描述:
IC DAC 13BIT V-OUT 16QSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$10.64
$10.64
10
$9.7774
$97.774
25
$9.37232
$234.308
100
$8.257875
$825.7875
250
$7.852548
$1963.137
500
$7.524
$3762
请发送询价,我们将立即回复。
| Number of D/A Converters | 1 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 5V |
| INL/DNL (LSB) | ±1 (Max), ±1 (Max) |
| Architecture | R-2R |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | SPI |
| Settling Time | 20µs (Typ) |
| Voltage - Supply, Analog | 5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-QSOP |
| Reference Type | External, Internal |
| Series | - |
| Package / Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Number of Bits | 13 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX5130 |