
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX5033AASA+
封装:
8-SOIC
批次:
-
描述:
IC REG BUCK 3.3V 500MA 8SOIC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.9615
$3.9615
10
$3.5568
$35.568
25
$3.36224
$84.056
100
$2.91403
$291.403
250
$2.764576
$691.144
500
$2.48064
$1240.32
1000
$2.241544
$2241.544
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Output Type | Fixed |
| Voltage - Input (Max) | 76V |
| Current - Output | 500mA |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 7.5V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Frequency - Switching | 125kHz |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX5033 |