
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX17633CATP+T
封装:
20-TQFN (4x4)
批次:
-
描述:
IC REG BUCK ADJ 3.5A 20TQFN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.344
$3.344
10
$3.00675
$30.0675
25
$2.84278
$71.0695
100
$2.463825
$246.3825
250
$2.337456
$584.364
500
$2.09741
$1048.705
1000
$1.89525
$1895.25
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Type | Adjustable |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Current - Output | 3.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 32.4V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-TQFN (4x4) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 20-WFQFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 380kHz ~ 2.45MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.9V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MAX17633 |