
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX11610EEE+
封装:
16-QSOP
批次:
-
描述:
IC ADC 10BIT SAR 16QSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$7.372
$7.372
10
$6.6633
$66.633
25
$6.35322
$158.8305
100
$5.516555
$551.6555
250
$5.268624
$1317.156
500
$4.803732
$2401.866
1000
$4.60275
$4602.75
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 5V |
| Input Type | Differential, Single Ended |
| Configuration | MUX-S/H-ADC |
| Architecture | SAR |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Data Interface | I²C |
| Voltage - Supply, Analog | 5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-QSOP |
| Reference Type | External, Internal |
| Series | - |
| Package / Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Number of Inputs | 6, 12 |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Features | - |
| Number of Bits | 10 |
| Package | Tube |
| Sampling Rate (Per Second) | 94.4k |
| Base Product Number | MAX11610 |