MA1206YV685Z160
detaildesc
MA1206YV685Z160
Meritek
型号:
MA1206YV685Z160
品牌:
Meritek
描述:
CAP CER 6.8UF 16V Y5V 1206
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MA
Thickness (Max) -
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Meritek
Capacitance 6.8 µF