MA0402CG470G100
detaildesc
MA0402CG470G100
Meritek
型号:
MA0402CG470G100
品牌:
Meritek
描述:
CAP CER 47PF 10V C0G/NP0 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MA
Thickness (Max) -
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Meritek
Capacitance 47 pF