
STMicroelectronics
型号:
M74HC174B1R
封装:
16-DIP
批次:
-
描述:
IC FF D-TYPE SNGL 6BIT 16DIP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.532
$0.532
10
$0.45695
$4.5695
25
$0.42636
$10.659
100
$0.34124
$34.124
250
$0.316844
$79.211
500
$0.26809
$134.045
1000
$0.207157
$207.157
请发送询价,我们将立即回复。
| Clock Frequency | 66 MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 23ns @ 6V, 50pF |
| Current - Quiescent (Iq) | 4 µA |
| Number of Bits per Element | 6 |
| Output Type | Non-Inverted |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 16-DIP |
| Series | 74HC |
| Function | Master Reset |
| Type | D-Type |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tube |
| Input Capacitance | 5 pF |
| Base Product Number | 74HC174 |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |