M55342H03B75D0RT1
detaildesc
M55342H03B75D0RT1
Vishay Dale Thin Film
型号:
M55342H03B75D0RT1
封装:
1005
描述:
RES SMD 75 OHM 1% 1/5W 1005
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.105" L x 0.050" W (2.67mm x 1.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1005
Resistance 75 Ohms
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Series Military, MIL-PRF-55342, RM1005
Package / Case Nonstandard
Mfr Vishay Dale Thin Film
Number of Terminations 2
Features Military, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)