
Lite-On Inc.
型号:
LTST-C170FKT
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
LED BRITE GREEN CLEAR 0805 SMD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.4085
$0.4085
请发送询价,我们将立即回复。
| Wavelength - Dominant | 569nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 130° |
| Color | Green |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 2.00mm L x 1.25mm W |
| Millicandela Rating | 14.2mcd |
| Height (Max) | 1.10mm |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Series | - |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Mfr | Lite-On Inc. |
| Features | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.1V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Wavelength - Peak | 565nm |
| Base Product Number | LTST-C170 |
| Lens Size | 1.40mm x 1.25mm |