
Analog Devices Inc.
型号:
LTC3602EUF#PBF
封装:
20-QFN (4x4)
批次:
-
描述:
IC REG BUCK ADJ 2.5A 20QFN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$11.5615
$11.5615
10
$10.4462
$104.462
25
$9.96056
$249.014
100
$8.6488
$864.88
250
$8.26006
$2065.015
500
$7.531258
$3765.629
1000
$6.559474
$6559.474
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Type | Adjustable |
| Voltage - Input (Max) | 10V |
| Current - Output | 2.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 9.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-QFN (4x4) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 20-WFQFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 1MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.6V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LTC3602 |