
Analog Devices Inc.
型号:
LT3012BEFE#TRPBF
封装:
16-TSSOP-EP
批次:
-
描述:
IC REG LIN POS ADJ 250MA 16TSSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$6.6025
$6.6025
10
$5.966
$59.66
25
$5.68898
$142.2245
100
$4.93962
$493.962
250
$4.717586
$1179.3965
500
$4.301315
$2150.6575
1000
$3.746306
$3746.306
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 100 µA |
| Output Type | Adjustable |
| PSRR | 75dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 80V |
| Current - Output | 250mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Supply (Max) | 18 mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 60V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP-EP |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.24V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Voltage Dropout (Max) | 0.62V @ 250mA |
| Base Product Number | LT3012 |