
Analog Devices Inc.
型号:
LT1175CN8#PBF
封装:
8-PDIP
批次:
-
描述:
IC REG LIN NEG ADJ 500MA 8DIP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$7.448
$7.448
10
$6.7317
$67.317
25
$6.4182
$160.455
100
$5.57289
$557.289
250
$5.322394
$1330.5985
500
$4.852771
$2426.3855
1000
$4.226607
$4226.607
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 80 µA |
| Voltage - Input (Max) | -20V |
| Output Type | Adjustable |
| PSRR | - |
| Current - Output | 500mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Negative |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | -19.3V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Series | - |
| Control Features | Current Limit, Enable |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Protection Features | - |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -3.8V |
| Package | Tube |
| Voltage Dropout (Max) | 0.7V @ 500mA |
| Base Product Number | LT1175 |