LR254003CR
detaildesc
LR254003CR
Littelfuse Inc.
型号:
LR254003CR
描述:
FUSE HLDR CART 250V 400A CHASSIS
用户指南
Fuseholder Type Holder
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 400 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Orientation -
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Fuse Size 2.06" Dia x 8.626" L (52.3mm x 219.1mm)
Series Class R
For Use With/Related Products Class R Fuses
Voltage 250V