
Texas Instruments
型号:
LMR36006BRNXT
封装:
12-VQFN-HR (3x2)
批次:
-
描述:
IC REG BUCK ADJ 600MA 12VQFN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.5745
$2.5745
10
$2.30945
$23.0945
25
$2.17854
$54.4635
100
$1.85611
$185.611
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Type | Adjustable |
| Voltage - Input (Max) | 60V |
| Current - Output | 600mA |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 12-VQFN-HR (3x2) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4.2V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 12-VFQFN |
| Frequency - Switching | 1MHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LMR36006 |