
STMicroelectronics
型号:
LM358WDT
封装:
8-SOIC
批次:
-
描述:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.418
$0.418
10
$0.3572
$3.572
25
$0.33326
$8.3315
100
$0.266665
$26.6665
250
$0.247646
$61.9115
500
$0.209532
$104.766
1000
$0.161918
$161.918
请发送询价,我们将立即回复。
| Voltage - Supply Span (Max) | 30 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Output Type | - |
| Slew Rate | 0.6V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 1.1 MHz |
| Current - Supply | 700µA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Current - Input Bias | 20 nA |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Input Offset | 2 mV |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Number of Circuits | 2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Base Product Number | LM358 |