
STMicroelectronics
型号:
LM2903Q2T
封装:
8-DFN (2x2)
批次:
-
描述:
IC COMPARATOR 2 DIFF 8DFN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.5415
$0.5415
10
$0.4617
$4.617
25
$0.43054
$10.7635
100
$0.344565
$34.4565
250
$0.31996
$79.99
500
$0.270731
$135.3655
1000
$0.20919
$209.19
请发送询价,我们将立即回复。
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Propagation Delay (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Output Type | Open-Collector, Rail-to-Rail |
| Current - Output (Typ) | 16mA @ 5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-DFN (2x2) |
| Voltage - Input Offset (Max) | 7mV @ 5V |
| Series | - |
| Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-UFDFN Exposed Pad |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2V ~ 36V, ±1V ~ 18V |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Input Bias (Max) | 0.25µA @ 5V |
| Hysteresis | - |
| Current - Quiescent (Max) | 2.5mA |
| Base Product Number | LM2903 |