
Texas Instruments
型号:
LM2830XQMF/NOPB
封装:
SOT-23-5
批次:
-
描述:
IC REG BUCK ADJ 1A SOT23-5
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.5175
$2.5175
10
$2.2591
$22.591
25
$2.13142
$53.2855
100
$1.815925
$181.5925
250
$1.70506
$426.265
500
$1.491918
$745.959
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Output Type | Adjustable |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 4.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Frequency - Switching | 1.6MHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.6V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LM2830 |